Domki drewniane w Sarbinowie

Blisko morza, bezpieczne i spokojne osiedle domków drewnianych w Sarbinowie

Sarbinowo to niewielka, typowo letniskowa miejscowość nadmorska, w której każdy odnajdzie swój cichy port od codziennych trosk. Zachwyca zarówno zwolenników aktywnego spędzania urlopu, jak i miłośników wygrzewania się na plaży. Szeroka piaszczysta plaża z promenadą wręcz zachęca do długich spacerów. Na plaży dzieci i dorośli nie będą się nudzić. Jest wiele atrakcji typu dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, skutery wodne, przejażdżki na oponach czy „bananie”.

Początkowo Sarbinowo było typową wioską rybacką, czego świadectwem, a zarazem lokalną atrakcją jest zabytkowa chata rybacka, zbudowana z dębowego drewna, pokryta trzcinowym dachem. Na uwagę zasługuje także neogotycki Kościół parafialny z wysoką wieżą i witrażami w ostrołukowych oknach. Atrakcją dla najmłodszych jest niewątpliwie mini zoo, wesołe miasteczko, wiele placów zabaw -bajkolandów, jazda konna, przejażdżki na kucykach, wypożyczalnie skuterów, quadów.

Pobyt w Sarbinowie to dobra okazja do zwiedzenia innych pobliskich miejscowości, takich jak Gąski, Chłopy czy Mielno. W Gąskach można wspiąć się na drugą, co do wielkości w Polsce, wpisaną do rejestru zabytków latarnię morską, skąd rozciąga się przepiękny widok na morze bałtyckie. Będąc w Chłopach możemy zobaczyć, jak wygląda jedyna w naszym kraju zabytkowa wioska rybacka, gdyż miejscowość prezentuje klasyczny układ osady rybackiej z początków XX wieku. Prowadzi tam leśny szlak turystyczny, który można pokonać rowerem lub pieszo. Jest port rybacki, gdzie można kupić świeżą rybę prosto z kutra. Odwiedzając się z kolei Mielno, warto m. in.wybrać się na wycieczkę tramwajem wodnym po jeziorze Jamno, zwiedzić  oceanarium czy zabawić na wesołym miasteczku.